kým iní stavajú, my budujeme

logo_red.png

Príslušenstvo

1462199302-i_1092537.jpg

Strešné svetlíky

Firma CIPI, s.r.o. vyrába a dodáva na trh strešné svetlíky, ktoré plnia úlohu zaistenia prieniku denného svetla do objektu. Do týchto svetlíkov môžu byť inštalované otvárané časti pre denné vetranie tzv. (vetracie krídla) ktoré odvetrávajú priestory pod nimi. Svetlíky sa upevňujú na strešný plášť pomocou svetlíkových obrúb rôznej výšky nad úroveň strešného plášťa. Do obrúb sa vkladá tepelná izolácia a všetko sa uzatvára hydroizolačnými pásmi resp. klampiarskymi prvkami, ktoré zabezpečia vodotesnosť.

Kategórie: Príslušenstvo

Strešné svetlíky sa delia na:

  • oblúkové
  • sedlové
  • šedové
  • pultové
  • bodové
  • rekonštrukcie starých svetlíkov

Firma CIPI, s.r.o. vyrába a dodáva na trh strešné svetlíky, ktoré plnia úlohu zaistenia prieniku denného svetla do objektu. Do týchto svetlíkov môžu byť inštalované otvárané časti pre denné vetranie tzv. (vetracie krídla) ktoré odvetrávajú priestory pod nimi.

Svetlíky sa upevňujú na strešný plášť pomocou svetlíkových obrúb rôznej výšky nad úroveň strešného plášťa. Do obrúb sa vkladá tepelná izolácia a všetko sa uzatvára hydroizolačnými pásmi resp. klampiarskymi prvkami, ktoré zabezpečia vodotesnosť.

 

Ponúkame rôzne prevedenia :

  • Svetlíky svetlých rozmerov šírky od 1,2 do 6m x dĺžka (neobmedzene).
  • Svetlíky s možnosťou zaťaženia snehom SL od 0,5 až 4,0kN/m2 – vrátane statických výpočtov
  • Svetlíky s vetracími krídlami s ovládaním el. ovládaním servopohonom resp. pneumatickým pohonom s možnosťou napojenia na dažďovo-veternú centrálu, samočinné zatváranie pri nepriazni počasia.
  • Svetlíky s možnosťou integrácie zariadení na odvod dymu a tepla pri požiari – úprava svetlíka pre integráciu

 

Konštrukcia svetlíkov:

Konštrukcia strešných svetlíkov je z hliníkových certifikovaných lisovaných profilov v prevedení odtieňov : prírodný hliník, eloxovaný hliník, farebný odtieň v rozsahu odtieňov RAL

Presvetlovacím resp. zasklievacím materiálom sú polykarbonátové komorové dosky hrúbok od 10mm po 25mm s koeficientom tepelného prestupu U od 3,0 Wm2K po U = 1,4Wm2K odtieň - opál, číry, bronz ai.

Polykarbonátové dosky s IRM filtrom tz. Confort, Solar Control, IQ – filtrácia infračerveného žiarenia.
Denné vetranie je zabezpečené otvárateľnými časťami pomocou pneumatických, alebo elektrických pohonov.

 

Úspory nákladov:

Pri výstavbe - vzhľadom na fakt, že použité materiály (polykarbonát, hliník) sú podstatne ľahšie ako klasické zasklenia z ocele a drátoskla resp. skla. z čoho vyplýva, že zaťaženie strešnej konštrukcie je nižšie a teda aj náklady na konštrukciu strechy sa znižujú. Kombinácia hliníkovej konštrukcie a polykarbonátu je taktiež menej finančne náročná ako kombinácia hliník a sklo.

Pri osvetlení - po nainštalovaní svetlíka dochádza k zlepšeniu priepustnosti svetla do priestoru. Pri použití mliečneho zafarbenia tzv. opál polykarbonátu sa svetlo optimálne rozptyľuje, zabraňuje sa oslňovaniu a znižuje sa prehrievanie vnútorného priestoru vplyvom slnečného žiarenia.

Pri údržbe - keďže nosná konštrukcia svetlíka je vyrobená z hliníkových profilov je prevádzka takmer bezúdržbová. Pri oblúkových svetlíkoch s doskami z polykarbonátu je údržba samočistiaca, keďže nečistoty odplaví dážď.

 

Záručná doba - Servis

Naša spoločnosť ma jasne zadefinovanú cestu kvality z toho vychádzajú naše záručné doby, ktoré poskytujeme našim zákazníkom. Pri všetkých svetlíkoch, ktoré sú zasklené dutinkovými polykarbonátmi poskytujeme záručné doby na dodávku a montáž 5 až 7 rokov na polykarbonátové zasklenie až 10 rokov.

Týmto záväzkom chceme našim zákazníkom jasne dokázať, že investíciu, ktorú nám zverili má jasný základ a životnosť. Záručný servis poskytujeme do 48 hodín od nahlásenia závady.